7 listopada 2014
Szpital pluszowego pacjenta

Dzieci z powiatowych przedszkoli mogły już po raz czwarty leczyć swoje  pluszaki w misiowym szpitalu znajdującym się w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

„Co boli misia?” „Jak się nazywa twój pluszak?” Takie pytania zadawali najczęściej „misiowi lekarze” w rejestracji, pod koniec października tego roku, podczas czwartej edycji akcji „Szpital Pluszowego Misia”, organizowanej w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Akcja „Szpital Pluszowego Misia” była możliwa dzięki współpracy nauczycieli ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Bardzo często młodzi doktorzy mają problem z nawiązaniem współpracy z dziećmi, a taka akcja dała studentom medycyny niepowtarzalną okazję na nabranie doświadczenia w kontaktach z najmłodszymi. Lekarze przeprowadzali wnikliwy wywiad z dziećmi dotyczący objawów choroby „misiowego pacjenta” a następnie kierowali do lekarzy specjalistów. Bardzo chore misie trafiały na operacje, a dzieci ubrane w fartuchy operacyjne asystowały podczas zabiegów. W poczekalni maluchy mogły dowiedzieć się, w jaki sposób można udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Całej akcji przyglądali się starosta legionowski Jan Grabiec oraz prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, którzy dopingowali dzieciom. W akcji udział wzięły dzieci z sześciu placówek z terenu powiatu legionowskiego, w tym  podopieczni Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

”Szpital Pluszowego Misia” to akcja nie tylko promująca służbę zdrowia, ale również zdrowy styl życia. W tej zabawie można przemycić wszystko: od zdrowego odżywiania, przez właściwy ubiór dostosowany do konkretnej pory roku, po uprawianie sportów. Wszystko to studenci zalecili misiom i ich opiekunom na końcu wizyty.