13 listopada 2014
Ostatnia sesja

46. sesja Rady Powiatu w Legionowie była ostatnią w kadencji 2010-2014. Oprócz podjętych uchwał radni wykorzystali ją do podsumowania swoich dokonań.

Starosta Janusz Kubicki otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi

Zamknięcie ważnego w historii Powiatu rozdziału, jakim niewątpliwie jest kadencja Rady 2010-2014 wywołało wiele emocji. Nie mniej jednak sympatycznym wydarzeniem 46. sesji było wręczenie odznaczeń państwowych pięciu osobom „zasłużonym dla budowy partnerstwa lokalnego w regionie Jeziora Zegrzyńskiego”. Uroczystego aktu dekoracji dokonał w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Minister Olgierd Dziekoński. Odznaczeni zostali: Srebrnym Krzyżem Zasługi – Janusz Kubicki i Ireneusz Kamiński, Brązowym Krzyżem Zasługi – Halina Grzelak, Andrzej Żołyński i Ireneusz Zieliński.
Kadencję 2010-1014 Rady Powiatu w Legionowie podsumowano podziękowaniami za zgodną i konstruktywną współpracę wszystkich gmin z Radą i Starostwem. Zarówno przewodniczący Szymon Rosiak, jak i starosta Jan Grabiec nie kryli satysfakcji z licznych projektów zrealizowanych przez Powiat razem z lokalnymi samorządami.
Z radą pożegnał się Igor Krajnow – w przyszłej kadencji na pewno w niej nie zasiądzie, gdyż kandyduje do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Minister Olgierd Dziekoński gratulował Powiatowi Legionowskiemu szybkiego rozwoju

Odznaczeni - od lewej: Ireneusz Kamiński, Janusz Kubicki, prezes Edward Trojanowski, Halina Grzelak, minister Olgierd Dziekoński,  Ireneusz Zieliński, Andrzej Żołyński

W imieniu odznaczonych podziękowania złożył Ireneusz Kamiński

Prezydent Roman Smogorzewski należy do grona samorządowców najaktywniej współpracujących z Powiatem