18 listopada 2014
Powiatowe Dni Honorowego Krwiodawstwa

W legionowskim ratuszu uhonorowano najaktywniejszych krwiodawców oraz wszystkich, którzy wspierają PCK. Wyróżnienie otrzymał również starosta legionowski.

Krew jest ciągle potrzebna, a osoby oddające krew, oddają też cząstkę siebie. Przyczyniają się tym do ratowania życia innych osób, które straciły własną w wyniku wypadków,  chorób czy  zabiegów operacyjnych. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie co roku dziękuje tym, którzy bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi tą życiodajną kroplą krwi. Składa również podziękowania osobom i instytucjom, które dbają o rozwój  działalności PCK w powiecie legionowskim.

Podczas uroczystości wręczone zostały liczne wyróżnienia. Na wniosek Oddziału Rejonowego PCK w Legionowie Zarząd Główny PCK nadał Odznaki Honorowe PCK jako wyraz podziękowania za wieloletnie zasługi w rozwoju Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Otrzymali je:

Adam Bednarz - I Stopnia
Mariusz Książek - III Stopnia
Jacek Jażdżyk - IV Stopnia
Bernard Kowalski – IV Stopnia
Artur Masłowski - IV Stopnia
Wojciech Popiela - IV Stopnia
Norbert Wysocki - IV Stopnia

„Kryształowe Serce” Polskiego Czerwonego Krzyża, będące wyrazem podziękowania za szczególne zasługi w rozwoju Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, otrzymał

plut. Robert Kowalewski – Prezes Klubu HDK PCK „LEGION”

W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie nadał Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

Odznakę I stopnia otrzymali:
Iwona Kalbarczyk, Sylwester Felak, Robert Janus, Krzysztof Markowski, Tomasz Sadowski, Arkadiusz Szakiel, Mikołaj Włoch

Odznakę II stopnia otrzymali:
Joanna Dębska, Antoni Chudy, Łukasz Kawalec, Damian Kołacz, Mateusz Piasecki, Rafał Wieczorek

Odznakę III stopnia otrzymali:
Joanna Dobrowolska, Joanna Kaczyńska, Anna Kozyra, Agnieszka Kutrzebka, Sylwia Rębelska, Dorota Trzaskoma, Krzysztof Birkowski, Marcin Borzeski, Piotr Chmiel, Antoni Chudy, Sebastian Kalupa, Tomasz Kańkowski, Piotr Korzeniewski, Ireneusz Krzemiński, Marcin Kułakowski, Łukasz Mastalerczuk, Waldemar Mrozek, Bartłomiej Sadowski, Arkadiusz Selman, Michał Wróblewski
Cezary Załęski, Arkadiusz Zawistowski

Najaktywniejszym krwiodawcą została Sylwia Okurowska z Klubu HDK PCK przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, która otrzymała statuetkę ufundowaną przez Powiat Legionowski.

Zarząd Główny PCK w Warszawie wręczył dyplom szczególnego uznania Klubowi HDK PCK „LEGION”. Dyplomy otrzymali również: Kluby HDK PCK, urzędy, sponsorzy i wolontariusze. Wyróżniono też laureatów konkursu plastycznego i poetyckiego dla młodzieży, zorganizowanego z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Starosta legionowski Jan Grabiec również otrzymał podziękowania za szczególny wkład w promowanie idei krwiodawstwa w powiecie legionowskim. Ze swojej strony złożył Tadeuszowi Kowalewskiemu, prezesowi legionowskiego PCK, podziękowania za  zaangażowanie i uświadamianie znaczenia krwiodawstwa w ratowaniu życia i zdrowia.

Galeria foto:

Wideorelacja: