18 listopada 2014
Wyniki wyborów do Rady Powiatu

Awaria systemu liczenia głosów Państwowej Komisji Wyborczej spowodowała, że z opóźnieniem poznaliśmy nowy skład Rady Powiatu w Legionowie.

Ustępująca rada oraz zarząd kadencji 2010-2014

Po długiej, merytorycznej kampanii i wyborach samorządowych, które odbyły się 16 listopada, poznaliśmy decyzję mieszkańców powiatu legionowskiego dotyczącą nowego składu Rady Powiatu w Legionowie. Dla części lokalnych polityków praca w radzie będzie kontynuacją dotychczasowej pracy, jednak wielu działaczy zadebiutuje w roli powiatowego radnego.

Radny Jacek Szczepański oddaje swój głos

Oto nazwiska kandydatów, którzy zwyciężyli w wyborach do Rady Powiatu w Legionowie:

Okręg nr 1
Roman Smogorzewski (PO) - 1830 głosów. Ponieważ Roman Smogorzewski wygrał równoległe wybory na Prezydenta Miasta Legionowo, jego miejsce w Powiecie zajmie Marcin Kamil Feliga (PO) - 247 głosów.
Jacek Emil Szczepański (PO) - 416 głosów.
Marek Jan Mazur (PO) - 305 głosów.
Piotr Jacek Zadrożny (PS) - 351 głosów. W sytuacji, gdy Piotr Zadrożny obejmie funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Legionowo, jego miejsce w Powiecie zajmie Tomasz Talarski (PS) – 173 głosy.
Ewa Płaciszewska (PiS) – 948 głosów.
Stanisław Kraszewski (NPNS) – 314 głosów.

Okręg nr 2
Jan Stanisław Grabiec (PO) – 1795 głosów.
Michał Paweł Kobrzyński (PO) – 335 głosów.
Szymon Lech Rosiak (PS) - 213 głosów.
Piotr Marek Płaciszewski (PiS) – 1217 głosów.
Stanisław Gołąbek (PiS) – 302 głosy.

Okręg nr 3
Zbigniew Garbaczewski (PO) - 857 głosów.
Mirosław Henryk Kado (PO) – 595 głosów.
Grzegorz Piotr Kubalski (PS) – 584 głosy.
Karolina Długołęcka (PiS) – 755 głosów.
Olga Muniak (NPNS) – 436 głosów. Olga Muniak i Jarosław Chodorski walczą w II turze o fotel Wójta Gminy Jabłonna. W przypadku zwycięstwa Olgi Muniak, jej miejsce w Powiecie zajmie Beata Stolarska (NPNS) – 331 głosów.
Marzenna Eugenia Kmieciak (WL) - 294 głosy.

Okręg nr 4
Janina Osińska (PS) – 512 głosów.
Sebastian Sikora (PiS) – 540 głosów.
Anna Katarzyna Gajewska (WL) – 499 głosów.

Okręg nr 5
Robert Jan Wróbel (PO) - 1022 głosy.
Agnieszka Powała (PS) – 555 głosów.
Wiesław Antoni Smoczyński (PiS) – 519 głosów.

Skróty:
PO - Platforma Obywatelska