22 grudnia 2014
IX Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo

IX Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo został zorganizowany dzięki wsparciu Starosty Legionowskiego i Komendanta CSP w Legionowie, którzy aktywnie uczestniczą w promowaniu judo w powiecie.

Dzięki tej tak dobrej współpracy, w piątek 19 grudnia, w Hali Centrum Szkolenia Policji odbyły się zawody, podczas których na czterech tatami rywalizowała niebagatelna liczba uczestników: 110 zawodników i zawodniczek w wieku od niespełna 4 do +40 lat rywalizujących w 33 kategoriach wagowych i wiekowych. Po raz kolejny udało się namówić do rywalizacji rodziców i seniorów trenujących w klubach razem ze swoimi dziećmi. W tegorocznym turnieju rywalizowali zawodnicy z sześciu klubów: Szkoła Podstawowa nr. 2 z Legionowa, Szkoła Podstawowa nr. 7 z Legionowa, UKJ Pilawa Białobrzegi, Klub Judo TKKF Apollo Otwock, Sekcja Judo Wieliszew i gospodarz turnieju LTS CSP.
Młodzi i ci nieco starsi zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom. Rodzice, którzy zdecydowali się na udział w zawodach nagromadzone emocje mogli wyładować podczas swoich walk, oczywiście zgodnie z przepisami sportowej rywalizacji i w duch fair-play.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami, które podrzucił Święty Mikołaj. Przybysz z dalekiej Lapinii okazał się znawcą naszego ukochanego judo i stoczył kilka walk z chętnymi zawodnikami, a także zabawił zawodników pokazami żonglerskimi. Dekoracji dokonali: przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Legionowie, pani Jolanta Grzybowska oraz Prezes Legionowskiego Towarzystwa Sportowego Jacek Kuźmiński.

Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony, podczas zawodów można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci dużo starsi. Dobrze, że tak udane święto powiatowych judoków udało się zakończyć bez urazów, a wszyscy zawodnicy zadowoleni  i w fantastycznych humorach wrócili do domów.