24 grudnia 2014
Prezenty dla samotnych mam

Święty Mikołaj pamięta i szczególnie troszczy się o osoby potrzebujące wsparcia. Starosta Jan Grabiec wcielił się w  jego rolę odwiedzając samotne mamy i ich dzieci, którymi opiekuje się Starostwo i siostry Urszulanki.

Święty Mikołaj z wizytą u grzecznych dzieci

Starosta Jan Grabiec obdarował świątecznymi prezentami mamy i ich dzieci przebywające w okresie świątecznym w prowadzonym przez Powiat i siostry Urszulanki z Gandino Domu Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie. Uczynił to w imieniu radnych powiatowych, pracowników Starostwa i wielu klientów urzędu, którzy uczestniczyli w zbiórce funduszy przeznaczonych na wsparcie samotnych mam. Kobiety i ich pociechy otrzymały świąteczne paczki zawierające słodkości, zabawki, gry edukacyjne, farby, kredki i flamastry. Nie zabrakło darów bardziej przyziemnych, acz również potrzebnych do pielęgnacji dzieci – środków higienicznych, pieluch i środków czystości. Również sam Dom został obdarowany – siostry Urszulanki otrzymały sprzęt AGD, który będzie służył obecnym i przyszłym pensjonariuszom.
Przed Świętami Bożego Narodzenia starosta Jan Grabiec zaprosił powiatowych radnych, pracowników Starostwa i klientów odwiedzających urząd do wzięcia udziału w zbiórce funduszy na rzecz potrzebujących mam i ich małych pociech. Celem była pomoc kobietom, które znalazły schronienie w Domu Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie. Zbiórkę prowadził sam Święty Mikołaj odwiedzając radnych podczas II sesji rady powiatu, urzędników w ich pokojach oraz zachęcając klientów urzędu. Wymiernym efektem akcji było zebranie 2275,31 zł, za które Starostwo zakupiło mamom i ich dzieciom świąteczne paczki. Jednak trudnym do przecenienia jest również gest solidarności, świadczący, że pamiętamy, iż są osoby przeżywające Święta w szczególnie trudnej sytuacji.

Sprzęt podarowany Domowi Samotnej Matki i Dziecka będzie służył wielu osobom potrzebującym wsparcia