31 grudnia 2015
Jubileuszowy koncert kolęd

17 grudnia 2014 w legionowskim ratuszu odbył się bożonarodzeniowy koncert kolęd pod patronatem starosty legionowskiego okazji 10-lecia Fundacji „Promień Słońca”.

Fundacja “Promień Słońca” powstała  przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych ul. Jagiellońska 69 w Legionowie, a jej założycielami byli rodzice i nauczyciele szkoły. „Pomagam, więc jestem” to hasło, które jest podsumowaniem dziesięcioletniej działalności Fundacji. Jej celem jest wspomaganie rozwoju swoich podopiecznych. Wyposaża świetlice, przedszkole i miejsca gdzie przebywają podopieczni Fundacji w sprzęt elektroniczny, komputery i zestawy edukacyjne. Dofinansowuje również swoim podopiecznym wycieczki i imprezy okolicznościowe oraz wspiera  różnego rodzaju terapie. Uczestniczy wraz ze swoimi wychowankami w plenerach malarskich, promując ich talenty wśród mieszkańców powiatu legionowskiego. Fundacja „Promień Słońca” jest współorganizatorem i inicjatorem Dni Osób Niepełnosprawnych. Wszystkie te inicjatywy mają na celu zmianę postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystości w Zarząd Fundacji wręczył statuetkę Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu Milenium z Legionowa w podziękowaniu za długoletnią współpracę i działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Okolicznościowe odznaczenia otrzymali również osoby i przedstawiciele instytucji, w tym również starosta legionowski Jan Grabiec w podziękowaniu za wsparcie  dobroczynnej działalność Fundacji.

Uroczystemu kolędowaniu towarzyszył również bożonarodzeniowy kiermasz, z którego dochód  został przeznaczony na doposażenie Placówki w sprzęt do alternatywnych i wspomagających metod komunikacji dla niemówiących podopiecznych Fundacji. Stąd też imprezie towarzyszyła wystawa „Mówić bez słów”.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/Jubileuszowe_koledowanie{/gallery}