22 stycznia 2015
Zmiany w legionowskiej komendzie

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie ma nowego szefa. Nadkom. Paweł Piasecki przeszedł na zasłużoną emeryturę, a jego miejsce zajął inspektor Waldemar Perdion.

Od 20 stycznia stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie pełni inspektor Waldemar Perdion (fot.), dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Przekazanie obowiązków nastąpiło we wtorek o godzinie 12.30. W spotkaniu wziął udział Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki. Ze strony władz samorządowych nowego komendanta powitali Starosta Legionowski Jan Grabiec oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

- Nasza dotychczasowa współpraca z Policją przebiegała wzorowo. Liczymy, że także pod Pańskim kierownictwem będzie ona kontynuowana i owocowała wieloma sukcesami m.in. poprawą bezpieczeństwa dzięki obecnym na ulicach miasta patrolom mieszanym Policji i Straży Miejskiej. Serdecznie witając Pana Komendanta w Legionowie, oferujemy pomoc i współpracę. Liczymy na Pańskie zaangażowanie i mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom nasze miasto stanie się jeszcze bezpieczniejszym - tymi słowami powitali nowego szefa komendy przedstawiciele władz miasta.

W trakcie uroczystości pożegnano dotychczasowego komendanta nadkom. Pawła Piaseckiego. Komendant Stołeczny Policji, inspektor Michał Domaradzki, złożył na jego ręce podziękowania za trzyletnią służbę pełnioną dla mieszkańców powiatu legionowskiego.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Legionowie pracuje w Policji od 1992 roku. Inspektor Waldemar Perdion pełnił służbę w IX Komisariacie Policji na warszawskiej Woli i współpracował z Wydziałem Konwojowo-Ochronnym KSP. W 2004 roku objął stanowisko Naczelnika Sztabu w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie, w 2006 roku stanowisko zastępcę komendanta, a rok później stanowisko komendanta tej jednostki. W 2013 roku objął kierownictwo Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Inspektor Waldemar Perdion jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył również pedagogikę w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu oraz studia podyplomowe z zarządzania organizacją w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

źródło/foto: legionowo.pl