3 lutego 2015
Starosta we władzach Konwentu

Starosta Jan Grabiec został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. Konwent obejmuje swoim działaniem wszystkie, czyli 42 (37 ziemskich oraz 5 miast na prawach powiatu), powiaty województwa mazowieckiego.

Nowe władze Konwentu: starosta legionowski Jan Grabiec i starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk

Na posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego starosta legionowski Jan Grabiec został wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego tej instytucji. Stanowisko przewodniczącego objął starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk. Konwent jest częścią Związku Powiatów Polskich, stowarzyszenia powołanego w 1999 r. w celu reprezentowania ich wspólnych interesów. Do głównych zadań ZPP jest reprezentowanie powiatów na forum ogólnokrajowym i międzynarodowym oraz inicjowanie rozwiązań prawnych korzystnych dla rozwoju samorządów.
Związek Powiatów Polskich skupia 316 powiatów (z ogólnej ich liczby 360) i miast na prawach powiatów. Jest członkiem Rady Gmin i Regionów Europy oraz Polskiego Komitetu Współpracy z Komitetem Regionów UE.