6 lutego 2015
Mistrzostwa Mazowsza Juniorek w Legionowie

Sezon zasadniczy się skończył i zbliża się czas najważniejszych rozstrzygnięć. Zaczynamy od grupy najstarszej. Mowa o zbliżającym się turnieju finałowym o Mistrzostwo Mazowsza Juniorek.

Jak już wcześniej było sygnalizowane, LTS Legionovia planował podjęcia się przeprowadzenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Nieczęsto bowiem wygrywa się ligę, nieczęsto ma sie okazję pokazać miejscowym kibicom tak dobrze poukładany zespół z realnymi szansami na triumf. Nieczęsto także zdarza się tak, że Mistrz Mazowsza będzie mieć przywilej organizacji kolejnego etapu rozgrywek (ćwierćfinał MPJ). To wyzwanie, ale i wiele korzyści!

Tym milej jest nam oficjalnie poinformować, że w dniach 6-8 lutego (piątek-niedziela) turniej finałowy o Mistrzostwo Mazowsza Juniorek przeprowadzony zostanie w Legionowie! Wszystkie mecze rozegrane zostaną w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Zakopiańskiej 4.  W turnieju rozegranych zostanie 6 meczów (w systemie każdy z każdym). Kolejność rozgrywania spotkań jest następująca:

06.02.2015r., piątek:

10:00 LTS Legionovia Legionowo - GLKS Nadarzyn

13:00 MUKS Sparta Warszawa II - UMKS MOS Wola Warszawa

07.02.2015r., sobota:

10:00 UMKS MOS Wola Warszawa - LTS Legionovia Legionowo

13:00 MUKS Sparta Warszawa II - GLKS Nadarzyn

08.02.2015r., niedziela:

10:00 UMKS MOS Wola Warszawa - GLKS Nadarzyn

13:00 LTS Legionovia Legionowo - MUKS Sparta Warszawa II

Pamiętajmy, że nadchodzący sprawdzian (choć to przykre i nieco surrealistyczne) dla niektórych zawodniczek jest początkiem końca pewnej przygody i będzie ostatnią szansą na tytuł w siatkówce młodzieżowej. Mamy bowiem w drużynie kilka dziewcząt (Justyna Antosiewicz, Malwina Smarzek, Monika Bociek, Krysia Pietraszkiewicz, Karolina Sidor), które w kolejnym sezonie będą się mogły sprawdzać wyłącznie na parkietach seniorskich. Wiemy, że zrobią wszystko by ten sezon wspominać do końca życia. Pomóżmy im!

A na koniec chcielibyśmy wspomnieć o tych, bez których turniej nie mógłby się odbyć - popisy najlepszych juniorek będziemy mieli okazje podziwiać za sprawą przychylności Dyrektora ZS nr 1 Pana Krzysztofa Wołejko, władz lokalnych (Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta), KZB Legionowo oraz sponsorów (ABC Direct, AA Drink Polska, Gaz System). Szczególną uwagę zwracamy na zaangażowanie ostatniej z wymienionych firm, gdyż naszej siatkarskiej rodzinie pomaga w tym newralgicznym dla niej momencie. Bardzo dziękujemy!

Wszystkich sympatyków naszego klubu, niezdecydowanych, a nawet tych, którym siatkówka jest obca ale są jej ciekawi - zapraszam do kibicowania!

Tekst i zdjęcie: LTS Legionovia