10 marca 2011
Juniorki LTS Legionovia w Finale Mistrzostw Polski

W dniach 4-6.03 odbyły się w Legionowie Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek. Zawodniczki LTS Legionovia jako gospodarze rozegrały pierwszy mecz w pierwszym dniu turnieju z zespołem Libero Wałcz.

Początkowo dało się odczuć lekką dekoncentrację Legionowianek, spowodowaną stresem. Wkrótce jednak zawodniczki LTS-u zmobilizowane doskonałym dopingiem kibiców pokazały na co je stać. Mecz zakończył się wygraną LTS-u 3:0 (25:18, 25:20, 25:18). Kolejny dzień rozgrywek był decydujący dla naszych juniorek. Stawką był awans do Finału Mistrzostw Polski, o który walczyły z zawodniczkami z zespołu MOSM Tychy.

Pierwsze dwa sety rozegrane zostały niespodziewanie szybko z dość dużą przewagą LTS-u (25:16, 25:18). W trzeciej partii nastąpił zupełny przewrót, zawodniczki z Tych poprawiły niemal każdy element gry, przy jednoczesnym rozluźnieniu po stronie legionowianek. Set zakończył się wynikiem 25:17 dla MOSM-u Tychy. O ile na początku czwartej odsłony drużyny zaprezentowały dość wyrównaną walkę, o tyle końcówka tego seta przyniosła zdecydowane zwycięstwo naszym juniorkom (25:15).

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla LTS-u. W trzecim dniu zawodniczki Legionovii zmierzyły się ze swoimi najmocniejszymi przeciwniczkami z UKS Krzanowice. Emocjonujące spotkanie zapewniła wspaniała gra naszych dziewczyn, szczególnie w czwartej partii spotkania. Schemat okazał się podobny do poprzedniego meczu. Dwa pierwsze sety przebiegły pod zdecydowane dyktando legionowianek (25:22, 25:22). W trzeciej odsłonie wyraźny spadek formy zadecydował o przegranej tego seta (15:25). W czwartym secie zawodniczki LTS-u całkowicie zdeklasowały przeciwniczki z Tych, o czym świadczy wynik 25:7.

Mecz o pierwsze miejsce zakończył się wynikiem 3:1 dla juniorek LTS Legionovia, gwarantując im wejście do Finału Mistrzostw Polski. Z drugiego miejsca awansowały zawodniczki GS UKS Krzanowice. Serdeczne podziękowania Zespół kieruje do organizatorów turnieju oraz do sponsorów: PEC Legionowo oraz PWK Legionowo, którzy wspomogli finansowo drużynę.