3 marca 2015
Klasa dwujęzyczna w Liceum

Ubiegłoroczny sukces i ogromne zainteresowanie gimnazjalistów nauką w klasach dwujęzycznych przy LO im. M. Konopnickiej skłonił władze powiatowe do umożliwienia nauki z przedmiotami w języku angielskim również kandydatom na licealistów.

Od września 2015 roku Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie planuje uruchomienie wśród sześciu klas pierwszych, jednego oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim. Tym samym również licealiści będą mogli ukończyć ten atrakcyjny kierunek.

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do liceum i ich rodziców, w którym wezmą udział nauczyciele i przedstawiciele samorządu uczniowskiego, odbędzie się 6 marca 2015 roku, o godz. 18.00 w budynku szkoły, przy ul. Piłsudskiego 26 w Legionowie. W placówce funkcjonują obecnie dwie sale z wyposażeniem językowym, które również zwiedzić będzie można podczas spotkania na początku marca.