1 kwietnia 2015
Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Młodzież III klas gimnazjalnych, rodzice i nauczyciele zapoznali się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego. Zorganizowana przez Starostwo giełda edukacyjna odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie.

Gospodarzem XV Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych, która odbyła się 31 marca, w godz. 10-14, był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego, przy ul. Królowej Jadwigi 11 w Legionowie. Swoją ofertę na rok szkolny 2015/2016 zaprezentowało 7 placówek edukacyjnych z terenu powiatu legionowskiego. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z pomocy pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego w Legionowie.
Wiele szkół gimnazjalnych zapewniło swoim uczniom możliwość dojazdu na imprezę autokarem. W giełdzie udział wzięło kilkaset osób. Otworzyli ją starosta Jan Grabiec i zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny. Gimnazjaliści mieli okazję porozmawiania z nauczycielami i uczniami szkół prezentujących swoją ofertę. Pytali przede wszystkim o osiągnięcia placówek i ich plany na przyszłość. Interesowali się również zapleczem technicznym, jakim dysponują szkoły – wyposażeniem pracowni, sprzętem elektronicznym i formami zajęć dodatkowych. Poznawali szczegółowe kryteria naboru.

Szkoły ponadgimnazjalne sięgają po coraz ciekawsze formy „naboru”. Posiadające w swojej ofercie klasy policyjne, wojskowe i sportowe Liceum w Komornicy częstowało poligonową grochówką oraz prezentowało pokaz elementów samoobrony. Z kolei gospodarz, Liceum w ZSO nr 2 w Legionowie kusił historycznymi postaciami ubranymi w stroje z epoki patrona szkoły Jana III Sobieskiego. Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego postawił na technikę – uwagę uczniów przykuła prezentacja możliwości drukarki 3D. Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy wykorzystał Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku – uczniowie częstowali uczestników giełdy tradycyjnym jajkiem. Medialnie błysnęło Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej przedstawiając wyniki pracy młodzieży zgłębiającej trudną sztukę montażu filmowego.
Jednak nie samą nauką uczeń żyje. Okazję wzajemnego poznawania się co bardziej rozrywkowi postanowili wykorzystać do wspólnej zabawy. Komunikaty prowadzącego imprezę spikera przeplatane były utworami z pierwszych miejsc list przebojów, co skwapliwie wykorzystywali tanecznie usposobieni uczniowie. Na te chwile centralna część sali zamieniała się w dyskotekowy parkiet.

W giełdzie udział wzięli: II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Legionowie, Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Legionowie, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Wolskiego w Serocku, Liceum Ogólnokształcące w Komornicy w Zespole Szkół w Wieliszewie, Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości oraz  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowy Urząd Pracy i Referat Edukacji Starostwa Powiatowego w Legionowie.