10 kwietnia 2015
Rusza przebudowa Sobieskiego i Krakowskiej

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się prace związane z przebudową ostatnich niezmodernizowanych odcinków ciągu ulic Krakowska-Sobieskiego w Legionowie.


Roboty budowlane ruszą 14 kwietnia, a zakończą w połowie lipca. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek ulicy Krakowskiej od ronda Poniatowskiego do ulicy Piastowskiej. Wykonywane tam będą m.in. roboty brukarskie, rozbiórka istniejącej nawierzchni i wykonanie nowej. Następnie frezowany będzie cały odcinek ulicy Sobieskiego od ronda przy Parkowej aż do Krasińskiego. Cały plan robót publikujemy poniżej. Należy pamiętać, że plan ma charakter poglądowy. Załamanie pogody i inne nieprzewidziane okoliczności mogą sprawić, że będzie konieczna jego modyfikacja. O zmianach będziemy informować mieszkańców na bieżąco na stronie powiat-legionowski.pl.

Prace będą prowadzone pod ruchem. Jednak niektóre z nich będą wymagały częściowego zamknięcia drogi – wówczas na danym odcinku ruch będzie odbywać się wahadłowo – lub całkowitego wyłączenia z ruchu danego odcinka. Mieszkańcy przyległych posesji mogą jednak być spokojni – dojazd do ich domów będzie zapewniony.

Do końca kwietnia ustalony zostanie terminarz robót związanych z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Sobieskiego. Wówczas dowiemy się kiedy ruch na tym skrzyżowaniu będzie zamknięty i konieczne będzie poruszanie się objazdami. Na samym końcu przebudowany zostanie odcinek Krakowskiej od ul. Zygmuntowskiej do tunelu.


{youtube}IrGdkUdq5VM{/youtube}

 

Harmonogram przebudowy
ulic Sobieskiego-Krakowska w Legionowie


 

16.04. do 23.04. - odcinek od ronda Poniatowskiego do ul Piastowskiej (przy zamkniętym ruchu na odcinku)

18.04. do 20.04. - frezowanie całej szerokości nawierzchni od ronda Parkowa do ul. Krasińskiego (przy zamkniętym ruchu na odcinku)

22.04. do 01.06. - przebudowa sieci energetycznej na całym odcinku

24.04. do 26.04. - rozbiórka nawierzchni od ronda Parkowa do ul. Moniuszki (przy zamkniętym ruchu na odcinku)

29.04. do 01.05. - rozbiórka nawierzchni od ul. Moniuszki do ul. Chrobrego (przy zamkniętym ruchu na odcinku)

06.05. do 09.05. - rozbiórka nawierzchni od ul. Chrobrego do ul. Piotra Skargi (przy zamkniętym ruchu na odcinku)

09.05. do 12.05. - rozbiórka nawierzchni od ul. Piotra Skargi do ul. Krasińskiego (przy zamkniętym ruchu na odcinku)

13.05. do 01.06. - przebudowa skrzyżowania ulic Krasińskiego i Sobieskiego w okresie od. Szczegółowy terminarz zamknięcia ruchu w związku z realizacją prac zostanie przedstawiony do końca kwietnia.

Ostatnim etapem realizacji będzie odcinek od ul. Zygmuntowskiej do tunelu (przed ulicą Piastowską). Terminarz będzie podany w późniejszych terminach.

Uwaga: Wszystkie terminy prac mają charakter poglądowy, uwarunkowane są sprzyjającymi warunkami pogodowymi. W razie wystąpienia opadów atmosferycznych mogą ulec przesunięciu.