3 marca 2011
Uczcili pamięć poległych w Palmirach

W ubiegły piątek (25.02) przedstawiciele środowisk kombatanckich i samorządowcy z naszego powiatu oddali hołd obywatelom Legionowa, zamordowanym przez hitlerowców w Palmirach 26 lutego 1940 r.

W tym roku upłynęło już 65 lat od tych tragicznych wydarzeń. Okupanci zamordowali w Palmirach około 190 legionowian, spośród których zidentyfikonych zostało zaledwie 48. Hitlerowcy zgładzili kwiat legionowskiej społeczności: lekarzy, przedsiębiorców, prawników.

Foto
Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Od lewej: Robert Wróbel, Marek Mazur i Janusz Klejment.

W przeddzień rocznicy delegacja kombatantów oraz przedstawicieli samorządów z powiatu legionowskiego oddała hołd poległym legionowianom, składając kwiaty na cmentarzu w Palmirach. Środowisko kombatanckie reprezentowała Bronisława Mazur - prezes Stowarzyszenia Szare Szeregi i legionowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Legionowie. Powiat Legionowski reprezentowali wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Mazur i wicestarosta Robert Wróbel, a Miasto Legionowo -przewodniczący Rady Miasta Janusz Klejment.

Foto