3 marca 2011
Nocna pomoc lekarska działa!

Wbrew informacjom opublikowanym przez jeden z lokalnych tygodników mieszkańcy powiatu legionowskiego nie zostali pozbawieni dostępu do opieki medycznej w nocy i w weekendy.

W jednym z lokalnych tygodników ukazała się nieprawdziwa informacja, że mieszkańcy naszego powiatu zostali pozbawieni dostępu do świadczeń medycznych w nocy i w weekendy.

Uprzejmie informujemy, że brak umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia nie wpłynie na dostępność świadczeń podstawowej opieki medycznej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców naszego powiatu. Przychodnia przy ul. Sowińskiego 4 świadczy taką pomoc nadal, realizując ją z własnych środków.

Tylko w dniu 1 marca lekarz internista udzielił w ramach NLP 16 porad (w tym dwa zawały mięśnia sercowego), a lekarz pediatra 11. Ponadto udzielono 6 porad w trybie wyjazdowym. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Legionowo" nie podpisał jeszcze kontraktu z NFZ na świadczenie nocnej pomocy lekarskiej.
NZOZ "Legionowo" stanął do konkursu, ogłoszonego przez NFZ, na udzielanie świadczeń w ramach NLP. Do czasu zakończenia procedur konkursowych i podpisania kontraktu z Funduszem, dyżury będą utrzymane - jak obecnie - ze środków własnych przychodni.