20 kwietnia 2015
W biegu powitali wiosnę

Ponad 80 uczestników wystartowało w szóstej już edycji charytatywnego biegu rodzinnego, współorganizowanego przez Powiat Legionowski.                             

 

W minioną niedzielę w Chotomowskim Powitaniu Wiosny – Polska Biega wystartowały całe rodziny. Dzieci, u boku swoich rodziców,  przemierzyły na rowerkach pięciokilometrową trasę. Wszystkie dzieci, mimo niesprzyjających warunków, dzielnie pokonały trasę i bezpiecznie dotarły na metę. Niektóre z nich dotarły  przed rodzicami – mówi Michał Machnacki z fundacji „Tu i Teraz”, która była głównym organizatorem imprezy. W biegu uczestniczyły również czworonogi, które tak jak pozostali uczestnicy, otrzymały pamiątkowe medale.

 

 

Uczestnicy wystartowali z ul. Strażackiej w Chotomowie, następnie ruszyli ul. Kolejową i Piękną  w kierunku Lasów Chotomowskich, by wbiec na ścieżkę Turystycznego Szlaku Patriotycznego Polski Walczącej, oznaczoną kolorem czarnym. Bieg zakończył się na linii startu. Nie było tu wygranych i przegranych. Każdy uczestnik otrzymał  pokaźny pakiet startowy, w którym znalazły się m.in koszulki i kubki z herbem powiatu legionowskiego.

 

 

Część dochodu z wpisowego przeznaczono dla Domu Dziecka w Chotomowie. W sumie udało się zebrać blisko1500 zł.

 

Kolejna impreza biegowa w Chotomowie już 17 maja – 2. Bieg Po Złote Jabłko, a pod koniec września VI Chotomowskie Pożegnanie Lata.