30 kwietnia 2015
Pielęgniarka i położna na medal – plebiscyt rozstrzygnięty!

Rozstrzygnęliśmy plebiscyt na najlepszą pielegniarkę i położną pracującą na terenie powiatu legionowksiego.  Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

Od 1 do 22 kwietnia zadowoleni pacjenci mogli odwdzięczyć się swoim pielęgniarkom za dobrą opiekę i okazane im serce, głosując w plebiscycie na najlepszą pielęgniarkę i położną, pracującą na terenie Powiatu Legionowskiego. Rywalizacja odbyła się tylko w jednej dyscyplinie, ponieważ do konkursu zgłoszono tylko jedną kandydatkę na najlepszą położną. Pani Dorota Misterkiewicz bezkonkurencyjnie została wybrana na najlepszą położną w Powiecie.

Najlepszą pielęgniarkę wybrano spośród sześciu kandydatek. W głosowaniu na kuponach drukowanych w prasie lokalnej i drogą elektroniczną, poprzez profil Powiatu Legionowskiego na portalu Facebook, bezkonkurencyjna okazała się pani Iwona Dzięcioł z Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie, która otrzymała ponad połowę z 1435 oddanych głosów ważnych. Drugie miejsce przypadło w udziale pani Grażynie Mędrzejewskiej, której podziękowali w głosowaniu wdzięczni pacjenci NZOZ Legionowo, a trzecie miejsce i ostatni stopień podium zajęła pani Joanna Niewiarowicz.

Najlepsza powiatowa położna – pani Dorota Misterkiewicz ma ponad 30 lat doświadczenia w zawodzie. Opiekuje się noworodkami i świeżo upieczonymi mamami. Jest człowiekiem o wielkiej dobroci, zawsze służy pomocą i radą, a telefonicznie jest dostępna niemal całą dobę. Dodatkowo organizuje zbiórki charytatywne, a zebraną odzież i żywność dostarcza potrzebującym osobiście.

Pani Iwona Dzięcioł, która nie dała szans konkurencji na tytuł najlepszej powiatowej pielęgniarki opiekuje się pacjentami po zabiegach operacyjnych. Stara się, aby niesiona przez nią pomoc była najwyższej jakości, dlatego też stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Uzyskała tytuł licencjata, oraz ukończyła kurs kwalifikujący z pielęgniarstwa chirurgicznego . W tym roku kończy specjalizację z pielęgniarstwa chirurgicznego. Od 15 lat jest honorowym dawcą krwi.

Laureatki zostaną nagrodzone podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i położnej, która odbędzie się 11 maja w Warszawskim teatrze Roma. Obu Paniom serdecznie gratulujemy!