30 kwietnia 2015
Przygoda Edukacyjna

28 kwietnia w sali konferencyjnej legionowskiego Ratusza ponad trzydziestka uczniów z legionowskich szkół wzięła udział w „Przygodzie edukacyjnej z samorządem w tle”.

Projekt edukacyjny, zrealizowany z okazji 25-lecia istnienia samorządu terytorialnego, zorganizowała Powiatowa Instytucja Kultury  w Legionowie (PIK) we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 im.  Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie.

Scenariusz zajęć przygotowała pani Beata Narel, nauczycielka z  ZSO nr 2, która również w sposób bardzo ciekawy i barwny go zrealizowała.

Młodzież niezwykle aktywnie uczestniczyła w warsztatach „Samorząd Uczniowski – decyduje i działa”, w grze terenowej „Samorząd gminy bez tajemnic” oraz symulacji „Uchwalamy budżet partycypacyjny”. Kreatywności i zaangażowania młodzieży  można tylko pozazdrościć. Wszyscy świetnie się bawili, nie mówiąc już o tym, że bardzo dużo się dowiedzieli. Cieszy również fakt, że ten sposób przyswajania wiedzy bardzo przypadł uczestnikom do gustu, wyrazili nawet chęć wzięcia udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta w Legionowie za udostępnienie miejsca, a Pani Beacie Narel – za fantastyczne prowadzenie. Podziękowania należą się również szkołom, nauczycielom i uczniom – za udział, entuzjazm, umiejętność dyskutowania oraz odwagę w podejmowaniu trudnych tematów.

W projekcie wzięły udział następujące szkoły:

- Gimnazjum nr 1 z Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie,

- Gimnazjum nr 2 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Jana III Sobieskiego w Legionowie,

- Gimnazjum nr 3 z Zespołu Szkół nr 3 w Legionowie,

- Gimnazjum nr 4 z Zespołu Szkół w Legionowie,

- Gimnazjum nr 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie,

- Salezjańskie Gimnazjum im. sw. Jana Bosko w Legionowie,

- Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące,

- liceum nr 2 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Jana III Sobieskiego w Legionowie.

{gallery}powiat2015/galerie/samorzadzprzygodawtle{/gallery}

Uczestnicy otrzymali materiały informacyjne i promocyjne PIK oraz drobne upominki-niespodzianki, a dla swoich szkół wywalczyli w nagrodę film pt. „Powstanie Warszawskie”, który trafi do szkolnej biblioteki.

Tekst i zdjęcia: Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie