12 maja 2015
Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie już po raz drugi zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Matematyczno-Przyrodniczych. Turniej odbył się 12 maja.

W konkursie, nad którym patronat objął starosta Jan Grabiec, wzięło udział ponad 30 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym ze szkół podstawowych działających na terenie powiatu legionowskiego.
Organizatorzy zaproponowali ciekawą, dynamiczną formułę – zadaniem uczestników było rozwiązywanie zadań i wykonywanie ćwiczeń w kilku dziedzinach, m.in.: obliczenia kalendarzowe, obliczenia zegarowe, zadania tekstowe, odczytywanie danych, obliczenia geometryczne.
Można powiedzieć, że tego dnia każdy z uczniów mógł czuć się matematyczno-przyrodniczym specem. Po zakończeniu zmagań konkurs podsumowała dyrektor Ewa Lewicka, a ufundowane przez Powiat Legionowski nagrody wręczył wicestarosta Jerzy Zaborowski.

Zwycięzcom nagrody wręczał wicestarosta Jerzy Zaborowski

Zwycięzcami zajęły się również nasze lokalne media