13 maja 2015
Wyniki I etapu Dyktanda Aktywnych

W sobotę, 9 maja w Zespole Szkół Nr 3 już po raz czwarty dorośli mieszkańcy Legionowa i powiatu legionowskiego mieli okazję spróbować swych sił w "Dyktandzie Aktywnych".

W tym roku, zgodnie z nazwą, tematem przewodnim było hasło: "W zdrowym ciele zdrowy duch", ale jak zwykle, potraktowany trochę humorystycznie.

Tekst dyktanda zachęcał też do czynnej aktywności w nowo powstałym Parku Zdrowia obok Areny w Legionowie. Jak co roku, poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, a dziesięć najlepszych osób, zakwalifikowało się do II etapu, który odbędzie się 16 maja 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo.

Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo i Starosty Legionowskiego.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

Tekst dyktadna:

I ETAP POWIATOWEGO I MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „DYKTANDO AKTYWNYCH” - maj 2015

Sport to zdrowie - każdy legionowianin ci to powie. Wiesz już teraz, że zamiast siedzieć rozparty w berżerze w rozchełstanej koszuli, trzymając w ręku dziesięcioipółletni pilot do skrzynki, z której słyszysz tylko półprawdy, powinieneś powiedzieć: „Furda!” i wybiec hurraoptymistycznie, może trochę z hurkotem, czym prędzej z domu, by hasać z psem husky po halach sportowych. Nie przewróć też tylko treliażu w ogrodzie,  pozostaw na miejscu rogóżkę przed drzwiami.

A może chcesz zostać kolarzem? Bo czyś hulajdusza, czyś zwykły somelier, to przecież chcesz zostać championem? Zsiniały ze złości, lecz spragnion tryumfu, odkopże w piwnicy swój rower stuletni, napompuj opony czterema haustami powietrza i ruszże przed siebie.

A jeśli nie o tym marzyłeś w skrytości, wybuduj krenelaż na dachu werandy lub pomóż też żonie wykonać kolaże. Ach, nie!? To ruszże ulicą Królowej Jadwigi do Parku Zdrowia, by rzeźbić swe mięśnie na świeżym powietrzu, aż będziesz się czuł uzdrowiony, jakby cię namaszczono krzyżmem. Gdy wrócisz, twa żona ci rzeknie, że pragnie masażu. I zrobisz go, choć wczoraj miałeś jeszcze ischias.

autor: Jadwiga Wojtulewicz

Protokół i lista uczestników II etapu