26 maja 2015
Dzień matki dla Matki

W sobotę, 23 maja 2015 r. na terenie Zespołu Szkół w Łajskach odbył się piknik charytatywny na rzecz chorej na raka Moniki Czaplickiej. Udało się zebrać kwotę 30 126,50 zł.

Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

Jan Paweł II

W minioną sobotę, 23 maja 2015 r. na terenie Zespołu Szkół w Łajskach odbył się piknik charytatywny na rzecz jednej z mam dzieci uczęszczających do tej Szkoły Podstawowej, Moniki Czaplickiej. Udało się zebrać niebagatelną kwotę 30 126,50 zł.

Pani Czaplicka ma 36 lat i jest mamą czwórki dzieci: Michała (l.14), Kamila (l.12), Izy (l.8) i Bartka (l.2), w 2011 roku zdiagnozowano u niej nowotwór piersi, po operacji i leczeniu uzupełniającym, wydawało się, że sytuacja została opanowana. Niestety nie na długo, po roku tj. w 2013 roku nastąpił nawrót choroby, przerzut do węzłów chłonnych nadobojczykowych. Usunięto węzeł z przerzutem, następnie odbyło się leczenie w ramach badania klinicznego i znowu wydawało się, że sytuacja jest opanowana, jednak choroba nie dała za wygraną i w 2014 roku nastąpił kolejny nawrót choroby, przerzut do drugiej piersi, kolejna operacja i kolejna linia leczenia. Niestety obecne leczenie nie przynosi odpowiedzi terapeutycznej, dlatego poszukiwane są inne możliwości. Szansą na przedłużenie życia pani Moniki, poprawę jego jakości, a nawet remisję choroby jest leczenie nowoczesnym lekiem, który niestety w Polsce nie jest refundowany. Pani Moniki nie stać na zakup leku prywatnie. Dlatego pani Monika wraz z mężem zwróciła się o pomoc w zgromadzeniu środków na powyższe leczenie do dyrekcji szkoły. Na apel szybko odpowiedziały władze szkoły, nauczyciele i rodzice, zawiązując Komitet Społeczny „RODZICE”, który zarejestrował w Ministerstwie oficjalną zbiórkę publiczną. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek nie obojętnych osób, które zgłosiły chęć pomocy, 23 maja zorganizowano piknik charytatywny, z którego całkowity dochód został przekazany na leczenie pani Moniki.

Imprezę poprowadziła Iwona Murza – jedna z mam oraz znany aktor Andrzej Grabarczyk. Swoją obecnością wsparli ją też lokalni włodarze w osobach Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego oraz Starosty Legionowskiego Jana Grabca. Rodzinna i ciepła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom pikniku. Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie chętnie uczestniczyli w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich, degustowali pyszne, przyniesione przez rodziców słodkości oraz odwiedzali kiermasz książek i różności. Na scenie cały czas odbywały się występy młodych, miejscowych artystów przeplatane aukcjami przeróżnych rzeczy, z których każda znalazła swojego nabywcę. Padający co chwilę majowy deszczyk nie wystraszył uczestników, którzy świetnie bawili się przez całe popołudnie. Liczba serc włożonych w organizację całego przedsięwzięcia pokazuje, że pomimo naszego dzisiejszego zapędzonego świata, potrafimy pokazać, że los innych, często nie znanych nam ludzi, nie jest nam obcy.

Środki na leczenie Pani Moniki będą zbierane również na stoisku Zespołu Szkół w Łajskach podczas Święta Gminy Wieliszew 6 czerwca br. Już dziś zapraszamy.

W imieniu Moniki Czaplickiej i Komitetu Społecznego "RODZICE" z Zespołu Szkół w Łajskach bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku charytatywnego "Dzień Matki dla Matki".
Szczególne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom. Dzięki Państwa hojności kwota na leczenie Moniki Czaplickiej powiększyła się o 30 126,50 złotych.

Bardzo dziękujemy.

Darowizny na rzecz leczenia Moniki można również przekazywać na konto Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia, ul. Zaruby 9 lok. 131, 02-796 Warszawa, nr konta 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831 Alior Bank - koniecznie z dopiskiem „DAROWIZNA NA PROGRAM SKARBONKA – MONIKA CZAPLICKA 10159”.

{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/galeria/2015/PIknik_charytatywny{/gallery}
{/gallery}