25 maja 2015
Wojciechowe Świętowanie w Serocku

Korowód prezentujący aktywność lokalnych stowarzyszeń i organizacji społecznych, a także występy popularnego kabaretu „Pod Wyrwigroszem” oraz piosenkarza o pseudonimie Mrozu, były największymi atrakcjami tegorocznego Święta Gminy Serock.

Paraduje stowarzyszenie rekonstruujące historycznie 8. Pułk Księstwa Warszawskiego

Święto Gminy Serock, nazywane również Wojciechowym Świętowaniem, odbyło się 23 maja. Główne uroczystości i festyn zlokalizowano tradycyjnie – na serockim rynku. Zanim na scenie pojawili się artyści, zapowiadani przez Katarzynę Pakosińską i Tomasza Gęsikowskiego, szansę na zaprezentowanie swojej całorocznej aktywności mieli członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych. Utworzyli oni barwny korowód, który wkroczył na rynek przy akompaniamencie orkiestry dętej.
Deszcz siąpiący z nieba nie przestraszył uczestników imprezy. Tłumnie oklaskiwali oni kolejne występy sceniczne – najpierw mieszkańców gminy amatorsko zajmującymi się muzykowaniem, potem profesjonalistów z kabaretu „Pod Wyrwigroszem” i znanego piosenkarza znanego pod pseudonimem Mrozu. Końcowy akcent festynu – pokaz fajerwerków – w sposób widowiskowy zakończył imprezę.
W Wojciechowym Świętowaniu był obecny również Powiat Legionowski. Nasze stoisko odwiedziły setki mieszkańców, którzy wyrażali zainteresowanie atrakcjami turystycznymi regionu i Jeziora Zegrzyńskiego. W zorganizowanym przez nas konkursie wiedzy o Powiecie można było wygrać książki historyczne, koszulki i kubki, przewodniki i mapy...

Na naszym stoisku można było wygrać powiatowe koszulki

Pytania w naszym konkursie wiedzy o Powiecie były wymagające ;)