10 czerwca 2015
IV Paraolimpiada dzieci i młodzieży

W ostatnich dniach maja niepełnosprawni zawodnicy powiatu legionowskiego już po raz czwarty mogli pokazać innym jak wygląda sportowa rywalizacja.

Legionowskie obiekty sportowe zgromadziły tego dnia wielu niepełnosprawnych miłośników sportowych rozgrywek i zabaw rekreacyjnych, które odbyły się w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Uroczystego otwarcia  w obecności wielu gości i zawodników dokonali: Członek Zarządu Powiatu Jerzy Zaborowski i  Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny.

W  rozgrywkach wzięło udział ponad 150 zawodników. Część z nich wystartowała w konkurencjach rekreacyjnych, takich jak tor przeszkód z płotkami, slalom z piłką koszykową, rzuty piłeczkami do kręgu i obręczy, strzały do bramki czy przenoszenie piłeczek. Inni wzięli udział w konkurencjach lekkoatletycznych, czyli w biegu na 20m, 40m, 60m, 100m, rzutach piłką, skoku w dal i skoku z miejsca. Wybór konkurencji uzależniony był od możliwości i stanu zdrowia uczestników imprezy. Pomocą służyli im wolontariusze,  piłkarze ręczni KPR Borodino Legionowo, siatkarki SK bank Legionovia i uczniowie ZSO nr 2 w Legionowie. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe medale.

Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach w ramach  IV Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.

{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/galeria/2015/DON_Paraolimpiada{/gallery}