11 czerwca 2015
Krakowska – Sobieskiego za półmetkiem

Przebudowa skrzyżowania - ronda Krasińskiego i Sobieskiego dobiegła już końca. Od 4 czerwca otwarty został dla ruchu odcinek ul. Sobieskiego od Krasińskiego do Parkowej.
Przebudowa ulic Krakowskiej i Sobieskiego w Legionowie to największa inwestycja drogowa w tym roku. W początku czerwca zaawansowanie prac przekroczyło półmetek. Do użytkowania kierowcom zostało oddane nowo powstałe rondo na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Sobieskiego oraz odcinek drogi łączący je z rondem przy skrzyżowaniu Sobieskiego z ul. Parkową. Dzięki temu zniknęło z mapy drogowej powiatu kolejne miejsce, w którym dochodziło do zbyt wielu niebezpiecznych sytuacji. Teraz bez problemu włączymy się do ruchu z ul. Krasińskiego, nikt nie będzie też próbował wykonywać ryzykownych manewrów. Zakończone zostały również roboty na odcinku ul. Krakowskiej od ronda Piłsudskiego do ul. Piastowskiej.  Wszystko po to, by sprawnie zsynchronizować kolejne czasowe zmiany w ruchu drogowym.

O godzinie 7 rano 8 czerwca (poniedziałek) został zamknięty natomiast odcinek ulicy Krakowskiej od Lwowskiej do Piastowskiej. Teraz tutaj przeprowadzone zostaną roboty drogowe, aż do położenia nowej nawierzchni włącznie. Przez cały czas trwania prac, podobnie jak na poprzednim odcinku, zapewniony będzie dojazd do posesji dla mieszkańców. Na tym etapie inwestycji do tunelu dojechać będzie można trasą : ulica Jagiellońska – rondo Piłsudskiego – Krakowska.

Zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez wykonawcę prace na tym odcinku potrwają prawie do połowy lipca. Poniżej publikujemy uaktualniony plan robót. Należy jednak pamiętać, że niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą sprawić, że terminy w harmonogramie mogą ulec zmianie. Należy je więc traktować orientacyjnie. Zawsze też można w razie wątpliwości kontaktować się z kierownikiem robót lub powiatowym wydziałem inwestycji (tel. 22 7640 562).

Specjalnie dla mieszkańców zaawansowanie prac prezentuje starosta Jan Grabiec:
{youtube}DyXaV0AlrHw{/youtube}

Harmonogram prac na odcinku ul. Krakowskiej od ul. Piastowskiej do ul. Lwowskiej

08.06. - frezowanie,
09.06. - 22.06 - roboty brukarskie (układanie chodników, wjazdów, ustawienie krawężników, ścieków), rozbiórka trylinki na odc. 100 m
10.06 - korytowanie na odc. 100 m
11-12.06 - warstwa odsączająca z piasku oraz podbudowa z tłucznia
13.06 - rozbiórka podbudowy z trylinki na odc. 100 m
15.06 - roboty ziemne na odc. 100 m
16.06 - warstwa odsączająca z piasku oraz podbudowa z tłucznia i rozbiórka ogrodzeń
17.06 - rozbiórka podbudowy z trylinki na odc. 100 m
18.06 - roboty ziemne na odc. 100m