17 czerwca 2015
Przedszkole specjalne – prace ruszyły

8 czerwca na plac budowy wprowadzony został nowy wykonawca rozbudowy Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

W piątek, 15 maja, Starostwo podpisało z wykonawcą - konsorcjum dwóch firm P.P.H.U. Arcus Usługi Ogólnobudowlane Arkadiusz Masny i Adro s.c. Adam Giernatowski - umowę dotyczącą rozbudowy i termomodernizacji  Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, a 8 czerwca wykonawca został wprowadzony na budowę. Zakres prac – obok dokończenia rozbudowy obiektu szkolnego o część przeznaczoną na przedszkole specjalne -  został poszerzony o termomodernizację całego budynku.

Konsorcjum zobowiązało się wykonać roboty za kwotę 3.988.855,11 zł w terminie 27 tygodni od podpisania umowy, przy czym prace dotyczące termomodernizacji mają się zakończyć do 31 października 2015 r. Na wykonane prace wykonawca udzieli 38-miesięcznej gwarancji.

W zakres robót wchodzi dokończenie rozpoczętej w ubiegłym roku budowy, wykonanie instalacji wewnątrz budynku, dokończenie wykonania drenażu opaskowego przy budynku i kanalizacji deszczowej, przebudowa ogrodzenia i budowa śmietnika, jak również zagospodarowanie terenu wokół szkoły: budowę parkingu i nowego placu zabaw dla dzieci. Natomiast w ramach robót termomodernizacyjnych wymieniona zostanie w starej części obiektu stolarka okienna i ślusarka drzwiowa, wymienione zostaną zawory grzejnikowe na termostatyczne, docieplone zostaną ściany i wykonana nowa elewacja, docieplony zostanie dach sali gimnastycznej i zbudowana wiata dla wózków od frontu.