17 czerwca 2015
"Siwiński" zwycięzcą EuroscolaPL2015

Decyzją komisji pracowników Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce film uczniów PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie został zwycięzcą w konkursie EuroscolaPL2015.

Jego autorzy, wraz z opiekunem panią Anną Gogolewską, otrzymali zaproszenie na spotkanie Euroscoli w Strasburgu w kwietniu 2016 r. Tematem filmu jest ,,Unia Europejska w Twojej miejscowości, regionie, życiu” i opowiada o tym, jak zmieniło się nasze życie i najbliższe otoczenie po wejściu Polski do UE. Zawiera krótkie wywiady, które przeprowadzono z przedstawicielami władz samorządowych powiatu i miasta Legionowo.

O tym, co zmieniło się w ich życiu opowiadają także mieszańcy Legionowa: Dzięki integracji gospodarczej i unijnym funduszom mieszkamy w szybko rozwijającym się kraju. Wielkie inwestycje infrastrukturalne, drogi, wodociągi, kanalizacja, nowoczesne technologie, ścieżki rowerowe, obiekty użyteczności publicznej, w tym obiekty sportowe, poprawiły jakość życia w naszej Małej Ojczyźnie i stworzyły miejsca pracy. Unijne obywatelstwo ułatwia podróżowanie. Możemy kształcić się w europejskich szkołach i na uczelniach na takich samych zasadach jak inni obywatele UE. Finansowanie programów młodzieżowych ułatwia nam współpracę i wymianę z naszymi rówieśnikami z innych krajów. Nasze miasto i powiat są coraz piękniejsze, tętniące życiem dzięki zadowolonym, uśmiechniętym mieszkańcom.

Kolejnym wyzwaniem będzie przygotowanie się do wystąpienia w Parlamencie Europejskim oraz zaprezentowania swoich poglądów na temat spraw pierwszoplanowych w Europie.

Poniżej prezentujemy nagrodzony film.
{youtube}mw1YulVIIEs{/youtube}