25 czerwca 2015
Wyróżnienie dla Powiatu

Powiat Legionowski został wyróżniony za wkład w rozwój rodzinnych form opieki zastępczej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wspiera 140 rodzin zastępczych, w których wychowuje się ponad 200 dzieci.

Dyrektor PCPR Anna Kaczmarek i wicestarosta Jerzy Zaborowski osobiście odbierali przyznane wyróżnienia

Podczas III Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego „Dziecko jest najważniejsze” Powiat Legionowski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zostali wyróżnieni za dołożenie wszelkich, wyjątkowych starań o rozwój rodzinnych form opieki zastępczej. Barbara Gębala – zastępca przewodniczącego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „Centrum” - gratulując wyróżnionym powiatom i instytucjom, podziękowała im za trud we wkładaną pracę i zaznaczyła, że stanowią wzór do naśladowania dla pozostałych.
Powiat Legionowski poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w sposób stały opiekuje się 140 rodzinami zastępczymi, które wychowują ponad 200 dzieci. Ponadto prowadzi i finansuje działalność chotomowskiego domu dziecka, gdzie mieszka 30 dzieci.