26 czerwca 2015
Bezpieczne wakacje w powiecie

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym Starosta Legionowski zwołał posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Legionowskim.

Posiedzenie komisji

Spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, strażacy, strażnicy miejscy i gminni, ratownicy wodni, przedstawiciele urzędów gmin i radni, odbyło się 25 czerwca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie. Poprowadził je wicestarosta Robert Wróbel.
Zgodnie z prośbą wojewody mazowieckiego, głównym tematem obrad było bezpieczeństwo mieszkańców w okresie wakacyjnym. Uczestnicy spotkania omawiali m.in. założenia programu „Bezpieczeństwo nad Jeziorem Zegrzyńskim”. W jego ramach znalazły się działania profilaktyczne: zabezpieczenie kąpielisk, edukacja w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy, monitorowanie miejsc szczególnie niebezpiecznych. Zwrócono również uwagę na potrzeby dzieci udających się na letni wypoczynek poza granice powiatu. Istotną kwestią jest zapewnienie bezpiecznego transportu – stąd zapowiedź wzmożonej kontroli pojazdów kolonijnych przewożących dzieci i młodzież na wakacje. Podczas spotkania podniesiono również kwestię zabezpieczenia medycznego letnich wyjazdów.
Poza tematami związanymi z bezpiecznymi wakacjami omawiane były tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego: oznakowaniem miejsc dla pieszych, kontroli stanu technicznego pojazdów, zmian w organizacji ruchu, wspólnych patroli policji oraz straży miejskich i gminnych, zmian w organizacji ruchu.