26 czerwca 2015
Piknik eduNGO

Fundacji NOVA w dniu 19 czerwca 2015r. w Serocku  zorganizowała Powiatowe Forum Organizacji Edukacyjnych eduNGO.

Projekt o nazwie "Mazowiecka Sieć Edukacyjna" realizowany jest przez Federację Inicjatyw Oświatowych i Fundację Civis Polonus z Warszawy.

Gospodarzem pikniku był Urząd Miasta i Gminy w Serocku oraz Starostwo Powiatowe w Legionowie. Patronat nad imprezą objął Starosta Legionowski Jan Grabiec, Gazeta Powiatowa natomiast pełniła funkcje opiekuna medialnego.

W spotkaniu uczestniczyli  :

• Stowarzyszenie "Kulturalny Serock " z Serocka,
  • Integracyjne Centrum Wychowania Terapii KKWR z Serocka,
  • Niepubliczny Integracyjny Punkt Przedszkolny TPD z Serocka,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy z Serocka,
  • Akademia Kusznierewicza z Zegrzynka,
  • Lokalna Organizacja Turystyczna Jeziora Zegrzyńskiego z Serocka ,
  • Fundacja "Promień słońca" z Legionowa,
  • Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" z Legionowa,
  • Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego z Serocka,
  • Odział Legionowski Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii z Legionowa,
  • Stowarzyszenie Młodzi Dla Rozwoju EMKA z Wieliszewa,
  • Fundacja Animacji Artystycznej "Szachraj" z Legionowa,
  • Fundacja e Biznes Club z Serocka,
  • Federacja Inicjatyw Oświatowych z Warszawy,
  • Fundacja NOVA z Serocka,
  • Wypożyczalnia Kajaków "Kajakiem po Narwi” z Dzierżenina,
  • Mary Kay z Serocka.

Poza rozmowami i spotkaniami Forum miało bogatą oprawę artystyczną. Spotkanie brawurowo poprowadziła Anna Kutkowska, która wraz z Grupą Teatralną REMIZA wielokrotnie umilała czas zebranych występami taneczno-wokalnymi. Równie żywiołowo publiczność przyjęła występy Sandry Kowalskiej, trenerki fitness i instruktorki Zumby. Wspólnie bawiła się cała zgromadzona młodzież i dzieci. Indywidualnie swój występ taneczno-muzyczny przygotował zespół Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego z Serocka.

Na zakończenie pikniku wystąpił Zespół NEFES z Krymu. Dzieci przyjechały na zaproszenie Fundacji Krym, są pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Serocka. Zespół od dwóch lat tańczy oryginalne tańce tatarskie. Wdzięk i sprawność tancerzy została wielokrotnie nagradzana brawami.

Formuła spotkania miała na celu przedstawienie oferty edukacyjnej i wzajemne poznanie się organizacji z przedstawicielami lokalnych samorządów. Chodziło o stworzenie płaszczyzny dla wspólnych działań i określenia wspólnej polityki przy tworzeniu powiatowych planów oświatowych.

{gallery}powiat2015/galerie/piknikeduNGO{/gallery}

Piknik Edukacyjny stworzył możliwość i warunki do dialogu z władzami Starostwa. Organizacje eduNGO mogą uczyć się od siebie i działać w partnerstwie. Dzięki temu możemy stworzyć blok porozumienia i wpisać się na stałe do kalendarza spotkań na oświatowej mapie powiatu.

Roman Wiśniewski