30 czerwca 2015
Zwycięstwa kadrowych par w Legionowie

Inauguracyjny turniej Plaża Open w Legionowie zakończył się wczoraj zwycięstwem kadrowych par. Michał Bryl i Kacper Kujawiak oraz Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek zdecydowanie wygrali swoje finałowe pojedynki.

Półfinały męskiego turnieju miały bardzo odmienny przebieg. W pierwszym Michał Bryl i Kacper Kujawiak łatwo pokonali Piotra Lecha z Piotrem Janiakiem. Za to w drugim doszło do decydującego seta, którego – po wysokiej porażce w trzecim – wygrali Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz. Jednak najlepsza para ubiegłorocznego cyklu Plaży Open musiała uznać wyższość młodych reprezentantów Polski – Kacpra Kujawiaka i Michała Bryla. W meczu o trzecie miejsce lepiej zaprezentował się Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek.

Turniej kobiet toczył zwycięstwem zakończyły Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek. Dziękujemy organizatorom za dobrze przygotowany turniej, wszystko wyszło bardzo fajnie i chętnie wracamy na Plażę Open. Mamy jednak nadzieję, ze nie pojawimy się w Chorzowie, bo to będzie oznaczało, że odpadniemy z turnieju CEV, w którym będziemy wtedy występować – na konferencji po finałowych meczach powiedziała Katarzyna Kociołek. W finale wyższość swoich rywalek musiały uznać Martyna  Wardak i Joanna Wiatr. Brązowe medale legionowskiego turnieju zapewniły sobie Magdalena Szczytowicz i Joanna Baron, które pokonały Magdalenę Saad i Aleksandrę Theis.

Medale zwycięzcom wręczyli przedstawiciele współorganizatorów legionowskiej edycji Plaża Open - zastępca prezydenta Piotr Zadrożny i starosta Jan Grabiec.

To już koniec pierwszego turnieju Plaża Open w tym sezonie. Pozostało ich jednak jeszcze sześć, a najbliższy rozpocznie się już  3 lipca na Plaży Miejskiej Dojlidy w Białymstoku.

{gallery}powiat2015/galerie/plaza_open_final{/gallery}

tekst: plazaopen.pl