30 czerwca 2015
Zmarła Małgorzata Kowalska

Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 28 czerwca 2015r. po długiej chorobie odeszła od nas Małgorzata Kowalska, wieloletnia prezes Ludowego Klubu Sportowego „LOTOS” Jabłonna.

Msza żałobna odbędzie się 2 lipca o godz. 14.00 w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie.

Od ponad 20 lat z pasją i zaangażowaniem działała na rzecz rozwoju kultury fizycznej na terenie gminy. Jako prezes Lotos-u była inicjatorką Grand Prix gminy w koszykówce, siatkówce i w szachach. Organizowała zawody pływackie, turnieje tenisa stołowego oraz piłki nożnej. Pod kierownictwem Małgorzaty Kowalskiej klub „Lotos” został trzykrotnie nagrodzony tytułem „Najlepszy Klub na Mazowszu”. Zawodnicy klubu dzięki jej zaangażowaniu regularnie zdobywali tytuły mistrzów Świata, Europy i Polski, regularnie wchodząc w skład kadry Polski seniorów i juniorów Taekwon-do.

W roku 2011 otrzymała z rąk ówczesnego Ministra Turystyki i Sportu brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” . W roku 2015 za dokonania na rzecz gminy Jabłonna została uhonorowana tytułem „Zasłużona dla Gminy Jabłonna”. W latach 1990 - 1998 pełniła funkcję Radnej Gminy Jabłonna.

Jako kierownik ośrodka kultury była inicjatorką powstania gazety „Dookoła Chotomowa”. Organizowała wiele ważnych wydarzeń dla mieszkańców.

W ostatnich latach organizowała życie najstarszym mieszkańcom Chotomowa kierując Klubem Seniora.

Zawsze będziemy pamiętać jej zaangażowanie w sprawy gminy, miejscowości i pojedynczych ludzi. Zawsze będziemy pamiętać jej uśmiech i chęć niesienia pomocy innym.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.