1 lipca 2015
Piknik rodzinny w Rembelszczyźnie

W ubiegły weekend (27 czerwca) Wójt Gminy Nieporęt oraz Sołtys wsi Rembelszczyzna zaprosili mieszkańców na piknik rodzinny.

Impreza rozpoczęła się Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gaz System S.A. Rozgrywki odbywały się na Orliku w Józefowie od godziny 10.00.

Wyniki w kategorii młodzieży:

• I miejsce - Rembelszczyzna
  • II miejsce - Pogoń Józefów
  • III miejsce - Izabelin

Wyniki w kategorii seniorów:

• I miejsce - Izabelin
  • II miejsce Gaz System S.A.
  • III miejsce PEGAS
  • IV miejsce Rembelszczyzna

Piknik rozpoczął się o 14.00 od wręczenia pucharów wszystkim laureatom Turnieju Piłki Nożnej. Nagrody wręczał przedstawiciel Gaz System S.A., oddział w Rembelszczyźnie pan Henryk Oracz.

Następnie animatorki z DIAROZ zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy z chustą animacyjną, robienie „gigantycznych” baniek mydlanych, chodzenie po linie oraz strzelanie z ASG i wiatrówki. Razem z naukowcami z Krainy Eksperymentów dzieci poznawały zasady chemii oraz wykonywały ciekawe doświadczenia, które zainteresowały również dorosłych. W między czasie najmłodsi mogli gasić wioskę Smerfów, zjeżdżać na zjeżdżalni, przejechać się na koniu, pomalować buzię i skorzystać z wielu innych, nieodpłatnych atrakcji. Do dyspozycji wszystkich uczestników był namiot z gastronomią gdzie można było skosztować karkówkę, kiełbaskę, kaszankę z grilla, smalec i wiosenne sałatki. Rancho Bena serwowało placki ziemniaczane. Na deser były: gofry, ciasta, maffinki, ciasteczka i szczególnie uwielbiane przez dzieci lody oraz wata cukrowa.

W godzinach wczesno wieczornych na scenie zagościł zespół FENIX, który zadbał o dobry nastój uczestników. Przerwy w koncertowaniu zespołu zostały wykorzystane na przeprowadzenie pokazów i konkursów. Był rzut kaloszem do kosza, szukanie ziemniaka w stogu siana oraz pokaz Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowa. Wszyscy uczestnicy Pikniku otrzymali pamiątkowy długopis.

Organizatorzy Pikniku w Rembelszczyźnie serdecznie dziękują sponsorom: Viessmann Sp. z o.o., lokalnym przedsiębiorcom ‎oraz Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.