16 lutego 2011
Pomoc ofiarom przemocy

Urząd Miasta Legionowo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Legionowa, szczególnie tych, którzy wymagają wsparcia w tak trudnym temacie, jak pomoc ofiarom przestępstw.

Oferta pomocy Gminy Legionowo jest następująca:
w dniach:
•23 lutego (środa) w godz. 16:00 – 18:00
•25 lutego 2011r. (piątek) w godz. 16:00 – 19:00
•26 lutego (sobota) w godz. 10:00 – 13:00 i 15:00- 18:00
dyżury będą pełnili specjaliści do spraw przemocy.

W dniu 26 lutego (sobota) w godzinach 10:00 – 13:00 dyżur będzie pełnił prawnik.
Dyżury specjalistów i prawnika będą odbywać się w siedzibie Centrum Profilaktyki w Legionowie ul. Aleja 3 Maja 24.

W dniach 21 lutego (poniedziałek), 23 lutego (środa) oraz 25 lutego 2011r. (piątek) w godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie ul. Aleja 3 Maja 28 wraz z pracownikami socjalnymi będzie pełnił dyżur pracownik Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
Wszystkie osoby zainteresowane uzyskają nieodpłatnie fachową pomoc i informację związaną przestępczością, jak również poznają prawa przysługujące ofierze przestępstwa.

22 lutego, w Międzynarodowym Dniu Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło stronę internetową www.pokrzywdzeni.gov.pl , która stanowić ma źródło informacji o polskim systemie prawnym, jak również dostępnych formach pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Na stronie ukażą się informacje na temat projektu „Sieć Pomocy Ofiarom Przestępstw”, w ramach którego utworzone zostały Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz „Informator dla pokrzywdzonego”, który stanowić będzie bezpłatny dostęp do podstawowych informacji prawnych oraz zbiór praktycznych porad dotyczących praw przysługujących pokrzywdzonym przestępstwem.

Źródło: www.legionowo.pl