18 lutego 2011
Alarm przeciwpowodziowy dla Serocka

Kolejna odwilż i rzeki znów nas straszą. Na szczęście sytuacja w powiecie jest na bieżąco monitorowana.

Jeszcze 16 lutego poziom wody w Bugu się podnosił. Od godziny 9.00 tego dnia Burmistrz Miasta i Gminy Serock ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Następnego dnia od rana na terenach najbardziej zagrożonych, w miejscowościach Cupel i Kania Polska, prowadzone były szeroko zakrojone prace zabezpieczające zapory boczne.

Od godzin wieczornych 17 lutego stan wód w Bugu zaczął się systematycznie obniżać. Niestety dziś proces ten się zatrzymał.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez siły gminne, pracowników Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.