16 lipca 2015
Kładka wyrasta ponad ziemię

Można już zobaczyć jak powstaje kładka pieszo–rowerowa nad torami w Legionowie, której inwestorem jest Powiat Legionowski. Przełom czerwca i lipca to roboty przy palowaniu.

26 czerwca zakończyły się roboty przy palowaniu, czyli przygotowaniu konstrukcji podtrzymującej kładkę, od strony ul. Wyszyńskiego. W następnym tygodniu takie prace rozpoczęły się od strony ul. Parkowej. Budowa idzie pełną parą, a od pewnego czasu efekty robót możemy już zobaczyć. Wcześniej bowiem trwały prace niewidoczne dla przechodniów. Wykonawca usuwał kolizje infrastruktury technicznej z powiatową inwestycją. Teraz, gdy ten problem już został rozwiązany, mogą być kontynuowane prace typowo budowlane.

Jeśli tempo prac zostanie utrzymane i pogoda nie pokrzyżuje planów inwestora i wykonawcy, termin niespełna 30 tygodni na ich wykonanie nie zostanie zagrożony.

Inwestycję współfinansuje miasto Legionowo. Powiat pozyskał ponadto środki na ten cel z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2015/inwestycje/kladka/w_trakcie/lipiec{/gallery}