22 lipca 2015
Policyjne świętowanie

24 lipca przypada, ustanowione w 1990 roku, Święto Policji. Funkcjonariusze z legionowskiej Komendy Powiatowej Policji uroczyście obchodzili je w tym roku w miniony poniedziałek.

W tym roku uroczyste obchody Święta Policji odbyły się w Legionowie 20 lipca (poniedziałek).

Jak co roku w uroczystościach uczestniczyli nie tylko policjanci z powiatu legionowskiego. Na zaproszenie Komendanta Waldemara Perdiona w obchodach wzięli również udział Komendant Stołeczny Poliicji oraz szefowie lokalnych samorządów: wójtowie, burmistrz, prezydent i w imieniu starosty legionowskiego członek zarządu powiatu Jerzy Zaborowski.

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia awansów funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Przy tej okazji awanse na wyższe stopnie otrzymali: 1 funkcjonariusz w korpusie oficerskim, 35 w korpusie aspirantów, 14 w korpusie podoficerów, 10 w korpusie szeregowych. Nie zabrakło też odznaczeń: trzech policjantów zostało odznaczonych srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

W imieniu starosty legionowskiego nagrody finansowe policjantom wręczył członek zarządu powiatu
Jerzy Zaborowski.

Policjanci otrzymali również nagrody finansowe. Komendant Stołeczny Policji nagrodził 7 funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie wyróżnił finansowo 103 z nich.  Nie zabrakło również nagród od samorządów: Starosta Legionowski  nagrodził 9 policjantów, Prezydent Miasta Legionowo - 7, Burmistrz Serocka - 3, Wójt Jabłonny - 7, Wójt Nieporętu - 7 i Wójt Wieliszewa - 7.

Policjantom, którzy otrzymali nagrody Starosty Legionowskiego, wręczył je w jego imieniu członek zarządu powiatu Jerzy Zaborowski. Wśród nagrodzonych przez starostę znaleźli się:

• insp. Waldemar Perdion
  • nadkom. Krzysztof Kapuściński
  • mł. insp. Jacek Zaczkowski
  • sierż. szt. Monika Bielecka
  • asp. Anna Bruderek
  • st. sierż. Łukasz Dalecki
  • mł. asp. Tomasz Eisenmann
  • asp. Piotr Gębura
  • st. asp. Daniel Kozarzewski
  • sierż. szt. Marek Obrębski
  • asp. Wojciech Oleś
  • asp. Maciej Prus.

Wszystkim policjantom jeszcze raz przekazujemy wielkie podziękowania za ich codzienną ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa naszej lokalnej społeczności.