30 lipca 2015
CIS w TVP Warszawa

Powiatowe Centrum Integracji Społecznej (CIS) to nowatorski sposób na pomoc osobom długo pozostającym bez pracy. Reportaż o jego działalności ukazał się wczoraj na antenie TVP Warszawa.

CIS zostało utworzone w ubiegłym roku. To wynik współpracy partnerów społecznych i samorządowych w ramach projektu, realizowanego z dofinansowaniem z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu było Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”, a partnerami Powiat Legionowski, Powiatowy Urząd Pracy i Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie. W ramach przedsięwzięcia pomocą zostało objętych 40 mieszkańców powiatu legionowskiego, którzy przez długi okres byli bezrobotni. Jego celem była kompleksowa pomoc, obejmująca nie tylko szkolenia teoretyczne i praktyczne, ale także wsparcie psychologa, prawnika i opiekuna socjalnego, w powrocie na rynek pracy.

Centrum Integracji Społecznej zostało powołane przez Radę Powiatu w Legionowie jako zakład budżetowy. Ta formuła służy zapewnieniu kontynuacji jego działań po zakończeniu projektu i zewnętrznego finansowania. Projekt zakończył się 30 czerwca br. i od początku lipca CIS oferuje swoje usługi na zasadach komercyjnych, czyli odpłatnie. W ofercie Centrum znajdziemy usługi gastronomiczne, remontowo-budowlane, porządkowe i opiekuńcze. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej CIS.

Wczoraj w TVP Warszawa w Kurierze Mazowieckim ukazał się reportaż o działalności CIS. Zachęcamy do jego obejrzenia. Reportaż o Centrum rozpoczyna się w 5’53’’ programu.