4 sierpnia 2015
Kąpieliska bezpieczne
Po wczorajszym alarmie dotyczącym występowania sinic w Jeziorze Zegrzyńskim SANEPID wykonał badania czystości. Woda na wszystkich kąpieliskach jest bezpieczna i można się w niej kąpać.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie, zaniepokojona stanem wód Jeziora Zegrzyńskiego i zamknięciem przez ratowników kąpieliska na Dzikiej Plaży w Nieporęcie, pobrała próbki wody do badań. Wyniki pokazały, że nie ma zagrożenia dla kąpiących się, dlatego też wszystkie kąpieliska zostały otwarte dla plażowiczów. To dobra wiadomość, przede wszystkim ze względu na obecne upały.

Sanepid zapowiedział bieżące monitorowanie stanu wody w Jeziorze. Jeśli okaże się, że kąpiel na nadzegrzyńskich plażach nie będzie wskazana - natychmiast o tym poinformujemy.