10 sierpnia 2015
Termomodernizacja specjalnej przed terminem?

Termomodernizacja i rozbudowa zespołu szkół specjalnych idzie naprzód. 7 sierpnia służby inwestycyjne powiatu odebrały kolejną część robót.

Prace rozpoczęły się 27 maja br. Termomodernizacja, zgodnie z kontraktem, ma się zakończyć do 28 października, a rozbudowa do 2 grudnia tego roku. Zaawansowanie prac termomodernizacyjnych widać już gołym okiem. 7 sierpnia odebrane zostały roboty polegające na częściowej wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniu ścian zewnętrznych styropianem, dociepleniu styropianem dachu sali gimnastycznej i pokryciu go papą termozgrzewalną oraz wykonaniu obróbek, jak również remoncie schodów ewakuacyjnych. Zakres wykonanych robót wskazuje na to, że jeśli nie będzie załamania pogody, termomodernizacja może zakończyć się nawet miesiąc przed terminem zapisanym w umowie.

Jeśli chodzi o część inwestycji polegającą na rozbudowie szkoły o pomieszczenia dla przedszkola specjalnego, odebrane zostały roboty związane z wykonaniem na dachu izolacji z foli i ułożeniem  styropianu spadkowego pod szlichtę , która stanowić będzie podłoże pod pokrycie z papy termozgrzewalnej, częściowego montażu stolarki okiennej, montażu nowych odcinków kanałów wentylacyjnych wentylacji mechanicznej wraz z ich izolacją oraz wyprowadzeniem na dach, montażem studni kanalizacji deszczowej, wykonania oprzewodowania instalacji sygnalizacji pożaru.

Rzeczywiste zaawansowanie inwestycji jest znacznie większe niż wskazywałyby na to prace odebrane 7 sierpnia. Wykonawca prowadzi obecnie roboty związane z wykonywaniem instalacji wody, centralnego ogrzewania oraz kanalizacji pod urządzenia sanitarne. Trwają również prace przy wykonaniu konstrukcji dachu łącznika, elewacji z cegły i docieplenia ścian części dobudowanej wraz z okładziną z cegły. Prowadzone są również prace w zakresie dokończenia drenażu opaskowego i kanalizacji deszczowej, oraz przyłączy wodno–kanalizacyjnych.

{gallery}powiat2015/galerie/specjalna_07-08{/gallery}