14 września 2015
Bezpłatne badania płuc w Starostwie

W najbliższą środę tj. 16 września w godz. 9.00 – 16.00, w Starostwie Powiatowym w Legionowie przy ul. Sikorskiego 11 będzie można wykonać darmowe badania spirometryczne.

Na badanie zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców Powiatu Legionowskiego.
Akcja odbywa się w ramach III Światowego Dnia Spirometrii i realizuje ją Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Od 2010 r., czyli pierwszego Światowego Dnia Spirometrii, polscy lekarze aktywnie włączają się w rozpoznawanie i leczenie obturacyjnych chorób płuc (astma i POCHP). Są one w Polsce nadal niedostatecznie zdiagnozowane. Pomimo znacznych wysiłków ze strony lekarzy POZ, alergologów i pneumonologów, nadal ponad 50% chorych na astmę zmaga się z nierozpoznaną chorobą i aż 80% chorych na POCHP ma duszności i kaszel i niestety nie wie, że u podstawy ich dolegliwości stoi przewlekła obturacyjna choroba płuc POCHP.

Dni spirometrii to nie tylko badania,  ale także projekt edukacyjny, niosący przekaz o szkodliwości palenia tytoniu, konsekwencjach  nie leczenia POCHP i astmy.

Od 5 lat w wybranych miejscach w Polsce, w jednym czasie wykonywane są badania spirometryczne i edukacje pacjentów, które maja na celu odpowiednie rozpoznanie tym, którzy z różnych względów nie mogli lub nie chcieli dotrzeć do swojego lekarza.

Więcej informacji na www.astma-alergia-pochp.pl