15 września 2015
Książki ich marzeń

Powiat Legionowski otrzymał dofinansowanie na zakup książek do biblioteki klas podstawowych w Szkole Specjalnej w Legionowie w ramach Rządowego programu „Książki naszych marzeń”.

Rada Ministrów 26 maja 2015 r. podjęła uchwałę o realizacji rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Powiat Legionowski, jako organ prowadzący Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, wystąpił z wnioskiem o  przyznanie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej i znalazł się wśród 394 zakwalifikowanych jednostek i organizacji. Warunkiem udzielenia wsparcia ze środków budżetu państwa było zapewnienie przez organ prowadzący finansowego wkładu własnego w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów.

Za pieniądze z programu biblioteki szkolne otrzymają książki, które nie są podręcznikami. Będą wybierane przez uczniów, czyli takie, którymi autentycznie są zainteresowani. Książki swoją fabułą mają rozbudzać ciekawość młodego czytelnika, inspirować do twórczego działania. Uczniowie będą zachęcani do ich wypożyczania na okres ferii letnich i zimowych.