23 września 2015
Charytatywnie dla niepełnosprawnych

W minioną sobotę na terenie legionowskiego CSP odbył się charytatywny piknik pod patronatem Starosty Legionowskiego na rzecz Olimpiad Specjalnych, na którym zebrano 20 tys. zł.

Organizatorem imprezy był policyjna organizacja „Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”, którego Honorowym Przewodniczącym jest Komendant Główny Policji oraz Centrum Szkolenia Policji. Patronat nad nią objęli również : Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski, Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Celem pikniku było zebranie środków  pieniężnych na działalność Stowarzyszenia  Sportowego Olimpiady Specjalne – Polska zajmującego się na co dzień osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. W programie pikniku znalazły się: występy artystyczne, konkursy i zabawy dla dzieci, zawody sportowe dla dorosłych i dzieci, pokazy, prezentacje sprzętu policyjnego, ekspozycje: zabytkowych samochodów,  motocykli marki Harley Davidson oraz symulatorów (lotu szybowcem, dachowania, zderzenia czołowego, jazdy 3D).

Punktem kulminacyjnym imprezy było przeciąganie policyjnego śmigłowca na czas, na określonym dystansie. Był on ciągnięty przez reprezentacje firm, które zgłosiły akces uczestnictwa w tej konkurencji wpłacając kwotę 10 tys. zł. Były nimi: Comp S.A. oraz Fundacja Lotto Milion Marzeń. Rywalizację minimalnie ale wyraźnie wygrała drużyna Fundacji … zdobywając nagrodę główną, którą były cztery bilety lotnicze  ufundowane przez PPL LOT.

Partnerami imprezy były: Powiat Legionowski, który ufunfował koszulki oraz Miasto Legionowo, firma BergHOFF, firma Wamexim S.C., firma White – Stone Development.

Wsparcia udzielili: Komenda Główna Policji, Komenda Stołeczna Policji, Centrum Szkolenia Policji, Legionowska Ochotnicza Straż Pożarna oraz Straż Miejska, Żandarmeria Wojskowa, Automobilklub Polski, Warsaw Chapter Poland HOG, Free60 – workout solution, Koło Naukowe Lotników, Defendo Alliance, KLIMED, Aviotex, Street Workout Radzyń Podlaski, AdrenalineFIT, UNIKUS.

Patronami medialnymi byli: „MIEJSCOWA”, Radio”Hobby ” 89,4FM, MAZOWIECKIE „to i owo”, „WL- WIRTUALNE LEGIONOWO”, „GAZETA POWIATOWA”, legionowska telewizja LTV.

Na pininku nie zabrarło Kapitana Wyderki

Był tam również Wiceminister Administracji I Cyfryzacji Jan Grabiec

W imprezie uczestniczyło rotacyjnie około 1000 osób w różnym wieku, a piękna pogoda, pyszna żołnierska grochówka oraz liczne atrakcje sprawiły, że piknik stał się interesującym wydarzeniem, wspierającym dobroczynność i szlachetne cele.