8 października 2015
Legionowskie muzeum nagrodzone

Muzeum Historyczne w Legionowie jest laureatem dwóch prestiżowych nagród w mazowieckim konkursie, którego ideą jest wyłonienie najlepszych placówek muzealnych oraz wyróżnienie najciekawszych zdarzeń przez nie realizowanych.

W lipcu br. rozstrzygnięta została IX edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, prowadzonego przez Mazowiecki Urząd Marszałkowski. O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu edukacyjnego, najciekawszej imprezy otwartej i najlepszego wydawnictwa muzealnego z 2014 roku ubiegało się aż 80 zakwalifikowanych projektów z całego Mazowsza. Była to jak do tej pory rekordowa liczba zgłoszeń w ramach konkursu. Nagrody wręczał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podczas uroczystej gali 30 września br. w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum Historyczne w Legionowie otrzymało w tym roku aż dwie nagrody. W kategorii Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu ekspozycja De Profundis... Archeologia ziem powiatu legionowskiego pokazywana w pawilonie Muzeum przy ul. Mickiewicza 23 otrzymała III nagrodę. Druga statuetka przypadła Muzeum za realizację najciekawszego muzealnego projektu edukacyjnego. W tej kategorii legionowskie muzeum zdobyło II nagrodę za projekt Archeologia w pięciu zmysłach.

{gallery}powiat2015/galerie/muzeum_historyczne{/gallery}

źródło: Muzeum Historyczne  w Legionowie