8 października 2015
Dni Zdrowia Psychicznego w powiecie

Starosta Legionowski objął patronatem akcję bezpłatnych konsultacji ze specjalistami oraz warsztaty dla rodziców nt. wzmacniania pozytywnych zachowań dzieci oraz radzenia sobie ze stresem.

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W jego ramach Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO organizuje bezpłatne konsultacje, a Centrum Zdrowia Psychicznego CBT warsztaty dla rodziców z metod wzmacniania pozytywnych zachowań dzieci .

W sobotę 10 października w 9.00 - 20.00 będzie można spotkać się ze specjalistami z zakresu psychiatrii, psychologii, psychoterapii, neuropsychologii, seksuologii, logopedii, dietetyki aby uzyskać wsparcie, poradę, rozmowę, skonsultować własne trudności i skupić się na ich rozwiązaniu. Mieszkańcy powiatu będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z powyższymi specjalistami po wcześniejszym zarejestrowaniu się. W tym dniu, także będą rozdawane książeczki, poradniki, ulotki, które mają na celu obalanie mitów, psychoedukacji oraz zachęcanie do leczenia i profilaktyki Zdrowia Psychicznego.

W środę 14 października w godz. 18.00 – 20.00 w nowopowstałej siedzibie Centrum Zdrowia Psychicznego – Centrum CBT w Legionowie przy ul. Ks. Skorupki 23A odbędą się wykłady i warsztaty.
"
Dobry łobuz, czyli jak pozytywnie wzmacniać zachowania dzieci", to temat pierwszego warsztatu, w ramach którego zostaną zaprezentowane różne metody wzmacniania pozytywnego zachowań dzieci. Warsztat „Jak radzić sobie ze stresem” przeznaczony będzie dla osób, które chcą lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach, dowiedzieć się czym jest stres, poznać jego przyczyny, skutki, a także objawy, a przede wszystkim nauczyć się, jak panować nad sobą w obliczu pojawiających się sytuacji stresowych
.

Zapraszamy!