23 października 2015
Gotowi na śnieg

Atak zimy może nastąpić lada dzień, ale powiatowe służby drogowe są nań przygotowane. W wyniku przetargu Starostwo wybrało firmy, które w sezonie 2015/2016 zadbają o przejezdność zarządzanych przez siebie dróg.

fot. Grzegorz Gałasiński/POLSKAPRESSE

Powiat zarządza ponad 120 kilometrami dróg znajdujących się na terenie 5 gmin. Jednym z obowiązków Starostwa jest dbanie o drożność jezdni i chodników w okresie zimy. W ubiegłym roku odśnieżanie kosztowało prawie 500 tys. zł. Ale wtedy zima była łagodna. W tym roku na walkę ze skutkami śnieżyc zarezerwowano ponad 700 tys. zł.
Oczywiście oprócz dróg zarządzanych przez Powiat korzystamy z ciągów komunikacyjnych będących własnością gmin, a także takich, które należą do firm, instytucji lub osób prywatnych. Odpowiedzialność za stan drogi ponosi jej właściciel/zarządca.