23 października 2015
Najlepsi uczniowie powiatu

Najlepsza maturzystka oraz najzdolniejsi uczniowie ze szkół prowadzonych przez powiat legionowski otrzymali Nagrody Starosty Legionowskiego. Wyróżnienia zostały wręczone uroczyście podczas wrześniowej sesji rady powiatu.

Najlepsi uczniowie powiatu z rodzicami

W tym roku starosta Robert Wróbel przekazał nagrody w ręce aż czterdzieściorga siedmiorga uczniów. Pod względem liczby nagrodzonych dziewiąta edycja Nagrody Starosty Legionowskiego dla Uzdolnionych Uczniów była rekordowa.
- Rozbiliście Państwo nasz powiatowy bank.  47 nagrodzonych i wyróżnionych za swoją pracę uczniów jest absolutnym rekordem. Praca trzech zespołów: zespołu nauczycielskiego - krzewiącego edukację, uczniów, którzy są nie tylko zdolni, ale też poświęcają czas i świadomie przedkładają naukę nad rozrywkę oraz rodziców, którzy motywują, stwarzają warunki do nauki i współpracują ze szkołą w procesie edukacji, dała spektakularne efekty. Nie jest to proces, który odbywa się wyłącznie w szkole, ale również w domu. Z własnego doświadczenie wiem, że z pewnością nie jest to łatwe. Tym bardziej szczerze Państwu gratuluję - powiedział starosta.

Nagrody Starosty Legionowskiego dla Uzdolnionych Uczniów przyznawane są w naszym powiecie od 2006 r. Wówczas rada powiatu podjęła uchwałę, której celem jest wyrażenie uznania dla trudu nauki oraz chęć docenienia bardzo wysokich wyników w nauce osiąganych przez uczniów szkół prowadzonych przez powiat. Procedurze przyznawania nagrody nadane zostały także takie cechy, które pozwalają propagować nie tylko najlepszych uczniów w środowisku, ale także mobilizować do ich naśladowania. Kandydaci do nagrody oprócz wysokiej średniej i bardzo dobrego zachowania, muszą uzyskać akceptację rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego, ich nazwiska są podawane do publicznej wiadomości na stronach internetowych powiatu, a samo wręczenie nagród odbywa się w sposób uroczysty w obecności rodziców i wychowawców na wrześniowych sesjach rady powiatu.

W ciągu dziewięciu lat nagrody przyznane zostały 215 uczniom, a ich łączna wysokość to 322,5 tys. złotych. W tym roku po raz pierwszy do grona najzdolniejszych dołączyło także szesnaścioro uczniów Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi, które powiat uruchomił w ubiegłym roku.

Najlepszą średnią ze wszystkich 47 nagrodzonych uczniów uzyskał w zeszłym roku szkolnym Mateusz Zaremba, obecnie uczeń II klasy LO im. M. Konopnickiej. Maturzystką, która uzyskała najlepszy w powiatowych szkołach wynik z egzaminu dojrzałości okazała się Katarzyna Zaremba, absolwentka LO im. M. Konopnickiej w Legionowie.

Podziękowanie od starosty Roberta Wróbla otrzymali również wychowawcy najlepszych uczniów w powiecie, którzy swoją pracą organizacyjną i wychowawczą wspierali ich starania i podtrzymywali zapał do nauki. Szczególnie dumna ze swoich wychowanków mogła być pani Małgorzata Rychlik – aż ośmioro z jej wychowanków zostało laureatami nagrody starosty. Poza nią podziękowania otrzymali: Anna Sołoduch, Anna Łozińska, Renata Ernst-Milerska, Renata Palmowska, Renata Rychcik, Anna Stefanowska, Agnieszka Budna, Jarosław Czyżewski, Mariusz Jaskulski, Barbara Łączyńska, Barbara Przytuła-Doktorska, Anna Borkowska, Jolanta Kucharska, Grzegorz Mankiewic,z Agnieszka Podłucka, Małgorzata Pryk, Dorota Rusiniak, Mariusz Szłoda i Anna Wichrowska.