23 października 2015
Dzień Zdrowia Psychicznego w Powiecie Legionowskim

W ubiegłym tygodniu w Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO w Chotomowie realizowano Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z bezpłatnych konsultacji skorzystało w sumie 41 osób.

Patronat nad akcją objęli Starosta Legionowski Robert Wróbel oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

W ramach akcji mieszkańcy Powiatu Legionowskiego mogli spotkać się ze specjalistami z zakresu psychiatrii, psychologii, psychoterapii, neuropsychologii, seksuologii, logopedii, dietetyki aby uzyskać wsparcie, poradę, rozmowę, skonsultować własne trudności i skupić się na ich rozwiązaniu.

Zdrowie psychiczne promowane było również poprzez bezpłatne rozdawanie książeczek, poradników, ulotek, które miały na celu obalanie mitów, psychoedukacji oraz zachęcanie do leczenia i profilaktyki zdrowia psychicznego.

Frekwencja w tych dniach pokazała, że coraz więcej osób zaczyna dbać zarówno o własne zdrowie psychiczne jak i swoich bliskich. Łącznie na konsultacje zapisało się 53 osoby z czego przybyło 41. Wszyscy pacjenci wykazywali wysokie uznanie i zadowolenie dla działań i promowania tego typu akcji zdrowotnych.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO Barbara Wesołowska – Budka w ubiegłym roku organizowała również dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego OTWARTE DNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO na które przybyło 30 osób. Biorąc pod uwagę większą liczbę osób biorących udział w tegorocznej akcji można stwierdzić, że istnieje coraz większe zapotrzebowanie na tego typu świadczenia.