16 grudnia 2015
Ze świąteczną wizytą w Centrum Integracji Społecznej

Podopieczni Powiatowego Centrum Integracji Społecznej spotkali się przy wigilijnym stole z władzami powiatu i jednostek podległych.

W spotkaniu przedświątecznym zorganizowanym 15 grudnia 2015 roku w legionowskim Ratuszu  uczestniczyli m. in. starosta Robert Wróbel, wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Elżbieta Szczepańska oraz kierownik Powiatowego Centrum Integracji Społecznej Dorota Wróbel-Górecka.

Spotkanie było okazją do podsumowania tegorocznej działalności placówki. Starosta Robert Wróbel wyraził uznanie dla zaangażowania całego zespołu i osiągniętych efektów oraz życzył dalszych sukcesów. Ponadto złożył wszystkim obecnym życzenia zdrowych i wesołych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Do gratulacji i życzeń przyłączyli się pozostali goście.

- Jestem pod wrażeniem siły, jaką wykazują podopieczni i pracownicy CIS w walce z przeciwnościami losu. W skrajnie trudnej sytuacji życiowej, w jakiej znalazły się te osoby, powrót na rynek pracy i przystosowanie się na nowo do pracowniczej rzeczywistości wymaga niemałego hartu ducha. Trzymam kciuki za nich wszystkich i każdego z osobna, by wytrwali – powiedział starosta Robert Wróbel.

W ciepłej i rodzinnej atmosferze oraz przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd zgromadzeni złożyli sobie życzenia świąteczne i tradycyjnie podzielili się opłatkiem.  Był to wyjątkowy czas, kiedy można pobyć razem, spożyć wspólny posiłek, wesprzeć się dobrym słowem i podzielić nadzieją na lepsze jutro. Uwagę zwracał pięknie udekorowany i suto zastawiony stół. Wszystkie potrawy, cieszące zarówno oko,  jak i podniebienie, przygotowały panie z sekcji gastronomicznej CIS.

Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w ramach swojej działalności pomaga osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej udzielając im wsparcia w odnalezieniu się na rynku pracy, podjęciu zatrudnienia i wyjściu z systemu opieki społecznej. Ponadto aktywizuje swoich podopiecznych w obszarze integracji społecznej i umożliwia im powrót do prawidłowego funkcjonowania w życiu publicznym. Zakład realizuje swoją misję poprzez aktywność w ramach warsztatów branżowych: remontowo-budowlanego, gospodarczo-porządkowego i gastronomicznego, a efekty ich działania widać w całym powiecie legionowskim.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2015/wigilia_cis{/gallery}