17 grudnia 2015
Powiatowa Wigilia kombatantów

Powiatowe spotkanie opłatkowe środowisk kombatanckich zgromadziło w starostwie kilkadziesiąt osób zaangażowanych w pielęgnowanie tradycji niepodległościowych.

Świąteczne życzenia składają (od lewej): przewodniczący rady powiatu Szymon Rosiak, starosta Robert Wróbel, ks. proboszcz Zenon Pawelak

Oprócz przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających na terenie powiatu legionowskiego, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów: starosta Robert Wróbel, przewodniczący rady powiatu Szymon Rosiak, prezydent Roman Smogorzewski, wójt Jarosław Chodorski, wicestarosta Jerzy Zaborowski, członek zarządu powiatu Michał Kobrzyński oraz – w imieniu wójta Macieja Mazura – szefowa nieporęckiej promocji Dorota Brzozowska. Krótkiej modlitwie, która poprzedziła dzielenie się opłatkiem, przewodniczył proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP ks. płk Zenon Pawelak.
Poczęstunek – wigilijny czerwony barszcz, pierogi i bigos - przygotowało Powiatowe Centrum Integracji Społecznej.

Członek Zarządu powiatu Michał Kobrzyński

Gen. Stanisław Mandykowski